Koronavírus zatvoril reštaurácie, varte doma s MioMatom!

Kedysi bol obed alebo večera v reštaurácii výnimočnou udalosťou. Ľudia varili najmä doma a do práce si jedlo nosili. Dnes je iná doba. Ľudia sú často odkázaní na stravu z reštaurácií, jedální a doma si navaria maximálne v nedeľu. Aktuálna situácia v súvislosti s novým koronavírusom však spôsobila, že všetci sme donútení zmeniť návyky a chytiť varešku do ruky.

Čítať viac

(Po)veľkonočný detox: Zhoďte veľkonočné kilá s MioMatom

A máme to tu opäť. Ešte sme nestihli zhodiť „bruško“ vypestované počas vianočných sviatkov a na dvere nám už zaklopala Veľká noc. Hromada jedla, obzvlášť v tejto kritickej situácii, v ktorej väčšinu času trávime doma, opäť zmarila vaše predsavzatie zapnúť do leta obľúbené nohavice? Žiadny strach. Máme pre vás tipy na ľahké a zdravé (po)veľkonočné jedlá.

Čítať viac

Osvedčené tipy, ako presvedčiť dieťa jesť

Najskôr milé slová, prísľub odmeny, potom ráznejší prístup a nakoniec rezignácia. Vyzerá takto stolovanie s malým drobcom aj u vás doma? Naučiť deti jesť všetko, čo im naložíme na tanier, je niekedy skúška nervov. Stačí, že v jedle nájdu niečo nesympatické a stanú sa z nich „malí Francúzi” – pri jedle sedia celú večnosť, no na rozdiel od slávnych gurmánov, zjedia iba zopár súst.

Čítať viac

Máte radi klasickú krupicovú kašu? Vymeňte ju za zdravšiu obilninovú

Riedka alebo hustá, s grankom, či škoricou a, samozrejme, s poriadnou dávkou masla uprostred – taká je krupicová kaša, ktorú milujeme všetci. Hoci je považovaná skôr za detskú záležitosť, sladkému pokušeniu neodolajú ani dospelí. A prečo nie? Veď krupicová kaša je hotová za minútku, veľa nestojí a keď jej uvaríte viac, môžete ju odložiť do chladničky. Existujú však aj jej zdravšie alternatívy - obilninové kaše.

Čítať viac

Blíži sa Deň žien: Najlepšie tipy na darčeky, ktoré potešia vašu ženu

Deň, ktorý má pripomínať boj odvážnych amerických žien za volebné práva. Deň, kedy sa oslavuje medzinárodná solidarita žien. Deň, na ktorý sa dnes často zabúda. Medzinárodný deň žien má ako sviatok smolu v tom, že nasleduje tesne po obľúbenom Valentíne a predchádza veľkolepému Dňu matiek.

Čítať viac

Valentínske darčeky, ktoré potešia každú maminu

Sviatok zaľúbených sa blíži. Aj vy si lámete hlavu s tým, ako potešiť svoju polovičku a zároveň maminu? Máme pre vás pár zaujímavých a vôbec nie tuctových tipov na valentínske darčeky pre mamičky. Ak teda čakáte tipy na valentínske bonboniéry a kytice ruží, asi budete sklamaní.

Čítať viac

Zaostrené na stonkový zeler: Prečo by nemal chýbať vo vašom jedálničku?

Z času na čas sa na našom MioMat blogu venujeme aj konkrétnym druhom zdravých jedál. Tentoraz sme sa rozhodli priblížiť vám stonkový zeler, ktorý vo svojich chladničkách máme málokedy. Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí stonkový zeler v kuchyni veľmi nevyužívajú, veríme, že po našom článku trochu zmeníte názor a náš recept na chutnú polievku z MioMatu a smoothie zaradíte do svojho jedálnička.

Čítať viac

Zima je ideálna na detox tela. Prečo?

S novým rokom ide ruka v ruke aj nový životný štýl. Zdravší. Aby to však opäť raz neostalo len pri predsavzatiach, s očistou tela i duše by ste nemali zaháľať. Mráz skúša imunitu a vianočné hodovanie poriadne preskúšalo vašu tráviacu sústavu. Hoci sa to na prvý pohľad tak nemusí zdať, zimné obdobie je ideálny čas na detox.

Čítať viac

Tipy na vianočné darčeky pre modernú mamičku

Chvíle pokoja prežité v kruhu najbližších, vianočné stromčeky a pod nimi darčeky. Áno, už čoskoro tu máme Vianoce. Máte už všetky darčeky kúpené, no stále si lámete hlavu nad tým, ako potešiť modernú mamičku vo vašom okolí? Máme pre vás pár chutných, zdravých, voňavých tipov i dobročinných tipov.

Čítať viac

Polievka na raňajky? Áno!

Čoraz častejšie sa nielen v komunite mladých rodičov, ale aj športovcov či aktívnych ľudí skloňuje myšlienka polievok na raňajky. Ako to vôbec niekomu napadlo? Prečo by sme mali jesť polievky na raňajky, keď je to obedové jedlo? Raňajkové polievky majú svoje opodstatnenie.

Čítať viac

Jeseň a sezónna zelenina

Za oknami fučí severák, ktorý odfukuje naše dáždniky. Je tu jeseň a s ňou aj sychravé počasie plné vírusov a prechladnutí. Vyzbrojte sa vitamínmi a zdravím vďaka našim tipom na recepty zo sezónnej zeleniny.

Čítať viac

Ako žiť viac ekologicky? Varte s MioMatom!

Pojmy ekológia a klimatické zmeny sa v poslednej dobe skloňujú čoraz častejšie. Svet je doslova zasypaný plastom a odpadom, s ktorým sa nevie vysporiadať prirodzenou cestou. Osud našej planéty nám však ani zďaleka nie je ľahostajný. Aj preto sa súčasťou našich životov stal MioMat. Ako z vás jeho používanie spraví ekologickejších ľudí?

Čítať viac

5 dôvodov, prečo raňajkovať kaše

Výživné raňajky sú základom správneho fungovania počas celého dňa. Nejeden odborník odporúča dobiť sa energiou hneď zrána, a to raňajkovou kašou. Prečo? V našom článku sme pre vás pripravili päť dôvodov, prečo raňajkovať kašu.

Čítať viac

Dieťa nechce jesť zeleninu a ovocie. Čo s tým?

Deti a nové chute – to veru nejde vždy dokopy. Najmä ak ide o zeleninu a ovocie. Pre základ zdravého stravovania a životného štýlu je však jedno i druhé nesmierne dôležité. Aj vy máte doma prieberčivého drobca, do ktorého len tak ľahko zdravé jedlo nedostanete? Poradíme vám spôsob, ktorým ho možno presvedčíte.

Čítať viac

Späť v škole! Tip na zdravú desiatu

Zvoní! Opäť je tu škola a s ňou veľké prestávky a čas na desiatu. Tí, čo si pôjdu do bufetu kúpiť čokoládu, síce možno budú v triede za väčších „frajerov”, no tým, ktorým rodičia do školskej tašky nabalia ovocie, zeleninu či čerstvý chlieb so zdravou nátierkou, to bude lepšie myslieť i tráviť.

Čítať viac

Smoothies nie je len moderná potravina

Krémový nápoj z rozmixovanej zeleniny či ovocia je nabitý vitamínmi. Čo do MioMatu vložíte, to v ňom aj ostane. Na mysli máme všetky vitamíny, ktoré zdravý nápoj obsahuje. Smoothie je navyše veľmi dobre stráviteľné, a to ani zďaleka nie je všetko. Aké blahodarné účinky má na naše telo?

Čítať viac

Ako presvedčiť deti jesť ovocie? Vyskúšajte jeho netradičné podoby!

Deti a ovocie – to nejde vždy dokopy. Najmä ak na ne v obchodoch číhajú farebné obaly všakovakých sladkostí. Hoci rodičia veľmi dobre vedia, že pre zdravie ich detí je ovocie veľmi potrebné, ony to tak často nevnímajú. Ak ani vaše dieťa nepatrí k milovníkom ovocia, máme pre vás zopár tipov, ako im ovocie ponúknuť v netradičnej podobe.

Čítať viac

Zdravé grilovanie pre deti

Večera či obed v záhrade? To naši drobci milujú snáď ešte viac ako my dospelí! Grilovačka nemusí byť len pre dospelých. Zapojte do grilovania aj malých pomocníkov. Samozrejme, primerane k ich veku i schopnostiam.

Čítať viac

Stravovanie na dovolenke: Ako jesť a nepribrať?

Žiadny stres a nervozita z práce. Len kúpanie, opaľovanie a pohoda. Z dovolenky sa však často vraciame nielen oddýchnutí, ale i s pár kilogramami navyše. Ako sa stravovať na all inclusive dovolenke, aby ste nepribrali?

Čítať viac

Zdravé a sladké prázdninové dezerty

Prázdniny sú tu! Aj vy už teraz premýšľate, ako svoje ratolesti potešiť a odmeniť za pilnú prácu v škole? Máme pre vás pár tipov na zdravé a najmä chutné dobroty z nášho MioMat receptára.

Čítať viac

Polievka nie je len doplnok hlavného jedla

Polievku mnohí považujú za stratu času a z hlavného jedla ju vynechávajú. Veď sa predsa najedia z druhého jedla. Polievka však ani zďaleka nie je len doplnok hlavného jedla, obzvlášť nie pre citlivé detské brušká.

Čítať viac

Môžem dojčiť, keď má moje dieťa alergiu na mlieko?

Alergii na mlieko sme sa na našom MioMat blogu už párkrát venovali. Ide o alergiu na bielkovinu kravského mlieka, ktorá je jednou z najčastejších potravinových alergií v dojčenskom veku. Môže mamička svoje dieťa trpiace alergiou dojčiť?

Čítať viac

Ovplyvňuje strava správanie detí? Odborníci sa zhodujú, že áno

Stravovanie detí je téma odveká a každý má na ňu svoj názor. Jedným z týchto názorov je aj to, že stravou vieme ovplyvniť správanie našich drobcov. Čoraz častejšie sa nielen v odborných, ale aj laických kruhoch hovorí o tom, že zloženie stravy a jej príjem má značný vplyv na organizmus človeka.

Čítať viac

Veľká noc trochu inak: Zdravé recepty na veľkonočný stôl

Veľká noc je známa stolmi plnými všakovakých dobrôt, ktoré môžete nazvať akokoľvek, len nie diétne. Keďže sa k nám pomaly blíži leto a s ním aj dovolenky a plavky, skúste tento rok svoje telo prekvapiť aj niečím zdravším, než sú typické veľkonočné dobroty. Máme pre vás pár tipov.

Čítať viac

Tipy a rady, ako si vypestovať vlastné bylinky

Jar už klope na dvere a už asi tušíte, čo prichádza. Sezóna záhradkárov, sadenia a čerstvých byliniek, ktorými môžete vylepšovať svoje polievky či omáčky z nášho MioMatu. Prinášame vám pár rád, ako si založiť bylinkovú záhradku. Smútiť pritom nemusia ani tí, ktorí bývajú v byte. Na pestovanie byliniek vám postačí aj balkón či okno. Dosť bolo slov, poďme na to!

Čítať viac

Marec – mesiac kníh: Ako čítať viac?

Marec je mesiac kníh – to nie je žiadna novinka. Priznajte sa, koľko kníh ste prečítali od začiatku roka? Ak vám čítanie nejde tak, ako by ste si predstavovali, máme pre vás pár tipov, ktoré vám pomôžu začať čítať viac.

Čítať viac

Imunita detí a zima: Ako si s ňou poradiť?

Prežiť zimu bez prechladnutí, kašľa a soplíkov je sen azda každej mamy. Ak chcete tento sen premeniť na realitu, musíte sa v prvom rade zamerať na krehkú detskú imunitu a každý deň pracovať na tom, aby bola stále silnejšia a silnejšia.

Čítať viac

Premýšľate, ako začať so zdravým životným štýlom? Nie je to žiadna veda! Inšpirujte sa našimi radami.

Máme už síce za sebou polovicu februára, no do konca roka je ešte času a času. Na čo? Predsa na zdravé predsavzatia, ktoré tento rok naozaj dodržíte. Veríme, že s našimi radami to zvládnete ľavou-zadnou. A to, že tieto tipy fungujú, sme odskúšali za vás my ešte minulý rok. :)

Čítať viac

Silvester: tipy na jednoduché recepty

Rozmýšľate nad tým, čo by ste pripravili na tohtoročnú silvestrovskú párty? Vybrali sme päť skvelých a jednoduchých receptov na silvestrovské chuťovky z našej stránky. Inšpirujte sa.

Čítať viac

Čím nahradiť mlieko pri vianočnom pečení?

Jedným z tradičných symbolov Vianoc sú pre väčšinu z nás vianočné koláče. Súčasťou mnohých z nich je však aj mlieko a ľudia s intoleranciou laktózy si na nich pochutnať nemôžu. Našťastie, takmer každé vianočné pečivo a vianočné koláče sa dajú pripraviť i v bezlaktózovej verzii.

Čítať viac

Vianoce a intolerancia laktózy? Vieme, ako na to!

Vianočná kapustnica a zemiakový šalát s majonézou – vianočné jedlá, bez ktorých si nevieme predstaviť Vianoce. Najkrajšie sviatky roka však môžu byť o niečo nepríjemnejšie pre ľudí s alergiou na mlieko či intoleranciou laktózy. Znamená to, že sa s vianočnými dobrotami musíte úplne rozlúčiť?

Čítať viac

Vianočné darčeky pre športovcov a aktívnych ľudí

Aký vianočný darček najviac poteší športovca a človeka s aktívnym životným štýlom? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Čítať viac

Alergia na mlieko: Mliečne alergény pod lupou

V súčasnosti sa (aj v rámci našej práce) stretávame s čoraz väčším počtom ľudí, ktorí trpia niektorou z foriem alergie na mlieko. Tejto alergii sme už pár článkov na našom blogu venovali, tentoraz sa budeme detailnejšie zaoberať konkrétnym mliečnym alergénom.

Čítať viac

Jesenné recepty na polievky

Jesenné počasie nám v týchto dňoch dáva poriadne zabrať a máme pre vás zlú správu – najbližšie mesiace to bude ešte horšie. Aby sme vám zlepšili pochmúrnu jesennú náladu, pripravili sme pre vás päť receptov na chutné polievky, ktoré zahrejú nielen vaše telo, ale aj dušu.

Čítať viac

Zdravý jedálniček: Strašiak menom večerný hlad

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo ste najviac hladní práve večer? Počas dňa pritom do seba dáte ledva obed. My sme sa zamysleli a na túto otázku sme našli aj odpoveď. Najväčší hlad nás trápi večer preto, lebo sa zvyšuje produkcia hormónu, ktorý stimuluje chuť do jedla.

Čítať viac

Chrípkové obdobie je tu: Tri rady, ako sa vyhnúť chorobe

Chrípková sezóna je už v plnom prúde. Ak jej nechcete podľahnúť, budete sa musieť obrniť poriadnou dávkou imunity. Tu sú naše tri rady, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa chorobe. Nám sa osvedčili, veríme, že sa osvedčia aj vám.

Čítať viac

Rastlinné mlieka: Poznáte tie najzdravšie?

Viete, ktoré rastlinné mlieko bude vaším pomocníkom pri chudnutí a ktoré neobsahuje žiadny lepok? Predstavujeme vám tri najzdravšie rastlinné mlieka.

Čítať viac

Zdravý jedálniček: Zaraďte do neho cviklu

Mnohí ľudia nepovažujú cviklu najobľúbenejší druh potraviny. Na druhej strane jej však nezaprieme to, že obsahuje dôležité živiny, ako napríklad vitamín B, železo, horčík či draslík a množstvo ďalších zdraviu prospešných látok. Poďte sa spolu s nami pozrieť na dôvody, prečo zaradiť cviklu do svojho jedálnička.

Čítať viac

Alergia na kravské mlieko: Čím nahradiť všetky živiny a vitamíny?

Alergia na mlieko je jednou z najrozšírenejších potravinových alergií na svete. Detailnejšie sme sa jej venovali v článku Alergia na mlieko a intolerancia laktózy: Viete, ako ich rozoznať? Dnes sa budeme venovať ďalšej často diskutovanej téme – čím nahradiť všetky živiny a vitamíny, ktoré sa nachádzajú v kravskom mlieku?

Čítať viac

Intolerancia laktózy: Poznáme tri druhy

Intolerancia laktózy je na našom blogu často skloňovanou témou, a to z jedného jediného dôvodu – vieme, že mnohým ľuďom znepríjemňuje život a my sa im snažíme pomôcť aspoň našimi radami, ktoré sa týkajú stravovania a životného štýlu.

Čítať viac

Účinný tréning: Ako nepodľahnúť vlčiemu hladu?

Takmer každý deň poctivo trénujete, zdravo sa stravujete a svoj životný štýl môžete konečne označiť za zdravý? Potom vás určite nahnevá vlčí hlad po tréningu, s ktorým bojujú mnohí z nás. Ako nad ním zvíťaziť?

Čítať viac

Detské výživy – nekupujte, vyrobte si vlastné domáce!

Čakala vás toto leto v záhrade bohatá úroda ovocia? Jedným zo spôsobov, ako ju využiť a zároveň svojmu drobcovi pripraviť zdravé a chutné jedlo je domáca výživa. Na rozdiel od tých kupovaných budú bez pridaného cukru i zahusťovadiel a z vašej letnej úrody vás vyjdú oveľa lacnejšie.

Čítať viac

Zdravý jedálniček: Vláknina v ňom chýbať nemôže

O tom, že vláknina hrá v zdraví človeka dôležitú úlohu, ste už určite párkrát počuli. My sme sa jej tiež pozreli „na zúbok“ a dnes vám prinášame tie najdôležitejšie dôvody, prečo ju zaradiť do svojho jedálnička.

Čítať viac

Alergia na mlieko: Čo o nej (možno) neviete?

Je alergia na mlieko realita alebo mýtus? Prečo je nebezpečná a prečo by ste ju nemali podceniť? Odpovede na vaše otázky sa vám pokúsime dať v našom ďalšom článku.

Čítať viac

Zdravé stravovacie návyky u detí? Poradíme vám, ako na to!

Vypestovať u detí zdravé stravovacie návyky môže byť niekedy veľmi ťažké. Najmä v dnešnej dobe, keď na ne z každej strany vyskakujú neodolateľné burgre zo známych fastfoodových reťazcov alebo sladkosti všetkých farieb. Aj napriek tomu je však možné deti na zdravú stravu naučiť. Chce to len poriadnu dávku trpezlivosti a my veríme, že vám k tomu pomôže aj našich päť trikov.

Čítať viac

Alergia na mlieko a intolerancia laktózy: Viete, ako ich rozoznať?

Vypijete dúšok mlieka a hneď vám je zle? Už dlhšie na sebe pozorujete, že vám nerobia dobre mliečne výrobky? Je možné, že trpíte intoleranciou laktózy alebo máte alergiu na mlieko. Nie, nejde o rovnaké diagnózy a v našom článku vám dnes prezradíme, aký je medzi nimi rozdiel.

Čítať viac

Letné smoothie: Tri recepty, ktoré vás osviežia i zasýtia

Aj vy ste takými milovníkmi smoothie ako my? Najmä v lete je to jeden z najlepších a najchutnejších spôsobov osvieženia. Okrem toho, že skvele chutí, je i plné ovocia a zeleniny, pričom chutiam a ingredienciám sa medze vôbec nekladú.

Čítať viac

Zdravé letné stravovanie: Poradíme vám, ako na to

Stravovanie v lete môžeme charakterizovať tromi slovami – ľahké, čerstvé a zdravé. Ak všetky tieto zásady dodržíte, nielenže sa budete cítiť fit počas celého leta, ale aj po ňom a zdravý životný štýl sa odzrkadlí na vašom zdraví, kráse i váhe.

Čítať viac

3 dôvody, prečo fastfood do zdravého stravovania nepatrí

Všetci vieme, že fastfood nie je pre naše telo prospešný, no každý sa k nemu aspoň raz za čas uchýlime. Prečo? Pretože nemáme čas na poriadne jedlo. To je veľká chyba! Fastfood je totiž na jednej strane vysoko kalorický, no na strane druhej má veľmi nízku nutričnú hodnotu, takže do nášho tela sa nedostanú žiadne živiny a ani sa nenazdáme, už sme znovu hladní. A to nie je jediný dôvod, prečo fastfood nemá čo v našom jedálničku robiť.

Čítať viac

Čo jedia zdravé deti na dovolenke v exotike?

Čas dovoleniek je v plnom prúde a na jednu sa čoskoro chystáte aj vy so svojím drobčekom? Mnohí rodičia malých detí si často lámu hlavu nad tým, ako si poradiť so stravou dieťaťa na dovolenke. Ak budete dodržiavať pár zásad, nemusí to byť žiadny veľký problém.

Čítať viac

Rastlinné mlieko: 5 otázok a odpovedí

Rastlinné mlieko sa teší čoraz väčšej obľube, a to nielen u ľudí, ktorí nemôžu piť klasické mlieko zo zdravotných dôvodov (napríklad intolerancia na laktózu), ale aj u ľudí, ktorí preferujú zdravú stravu. Rastlinné mlieka totiž obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov a navyše si ich môžete vyrobiť aj doma. Vďaka nášmu MioMatu.

Čítať viac

Hľadáte spôsob, ako rýchlo schudnúť? Poradíme vám, akých chýb sa musíte vyvarovať

Dávate si pozor na to, čo jete? Športujete? A aj napriek tomu sa vám nedarí schudnúť? Niekedy sa môže príčina vášho problému objaviť aj tam, kde by ste ju vôbec nečakali.

Čítať viac

Čo jedia zdravé deti: Jedálniček ročného dieťaťa by sa mal vyhýbať týmto potravinám

Čo jedia zdravé deti? Otázka, ktorou si lámu hlavu mnohí rodičia. Od toho, čím drobcov kŕmime už od prvých príkrmov, totiž závisí nielen ich zdravie, ale aj stravovacie návyky a životný štýl v dospelosti. Viete, ktorým potravinám by sa deti mali v detstve vyhýbať?

Čítať viac

Ako zostaviť jedálniček pri RAW stravovaní

Počuli ste už o vitariánoch? To sú ľudia, ktorí uprednostňujú RAW stravu – teda jedia len tepelne neupravenú zeleninu, ovocie, obilie či oriešky. RAW strava má svoje klady i zápory, prívržencov i odporcov, no na jednom sa môžeme zhodnúť všetci. Nášmu telu občas nezaškodí dopriať si surovú zeleninu a ovocie. Nájdete tam totiž najviac vitamínov a minerálov, ktoré sa nezničili tepelnou úpravou.

Čítať viac

Zdravá strava: 4 tipy, ako s ňou začať

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké skvelé by bolo, keby ste sa v jeden deň zobudili a vôbec nemali chuť na nezdravé jedlá? Žiadne hranolky, žiadne vyprážané kuracie rezne či hamburgery z fast foodu? Nie je to až tak nereálne, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Čítať viac

Naštartujte svoj metabolizmus a spolu s ním aj chudnutie

Zdravý životný štýl, rekreačné športovanie a napriek tomu sa vám nedarí schudnúť. Ako je to možné? Kde robíte chybu? S veľkou pravdepodobnosťou váš metabolizmus nefunguje tak, ako by mal. Nemusíte hneď hádzať flintu do žita, spomalený metabolizmus je problémom mnohých ľudí a v našom článku nájdete pár rád, ako ho opäť naštartovať.

Čítať viac

Rastlinné mlieko – ako ho pripraviť?

O rastlinných mliekach počujeme čoraz viac. Nielenže ich obľubujú tí, čo vyznávajú zdravý životný štýl, ale sú tiež alternatívou pre tých, ktorí často zo zdravotných dôvodov nemôžu konzumovať kravské mlieko. Mnohé z rastlinných mliek sú tiež bezlepkové, a preto po nich bez výčitiek môžu siahnuť aj celiatici.

Čítať viac

Smoothie na raňajky, smoothie na chudnutie – kedy áno a kedy nie?

Počuli ste už o smoothie? Veríme, že áno – inak by ste sa neocitli na stránke nášho MioMat blogu. Na internete nájdeme množstvo článkov, ktoré hovoria o pozitívnych účinkoch smoothie na zdravie človeka. Až sa po čase môže zdať, akoby opäť raz šlo len o nejaký dočasný trend, ktorý čoskoro vyjde z módy. Opak je však pravdou a my v MioMate vás o tom radi presvedčíme.

Čítať viac

Zdravý jedálniček pre deti

Mnohé maminky si s blížiacim sa prvým rôčkom svojho bábätka lámu hlavu nad tým, ako pokračovať v jeho kŕmení tak, aby mu neodopreli žiadne dôležité živiny. Kedy mu môžem dať ochutnať prvé mäso? Mám prestať dojčiť a prejsť na tuhú stravu? Odpovede na tieto otázky sa vám pokúsime dať v našom článku.

Čítať viac

Deň matiek je za dverami! Potešte tú svoju krásnym darčekom

Deň matiek pomaly klope na dvere a vy ešte nemáte vybratý žiaden darček pre svoju mamu? Ak rozmýšľate, ako jej prejaviť svoju lásku a vďaku za všetko, čo pre vás robí, bonboniéra a kvety sú klasika, ktorá nikdy nesklame. V prípade, že chcete byť naozaj originálni, ponúkame vám v nasledovných riadkoch zopár netradičných tipov.

Čítať viac

Na medvedí cesnak je šanca iba jedenkrát do roka

Varte zdravo zo sezónnych potravín. Odborníci na zdravú výživu dlhodobo upozorňujú na význam konzumácie sezónnych a lokálnych potravín. Prečo je pre nás lepšia napríklad kapusta, cvikla, chren či medvedí cesnak než, povedzme, citrusy?

Čítať viac